Гандбольні м’ячі: все, що треба знати для використання
У цій статті ми спробуємо розібратися в усіх питаннях, які можуть зацікавити шанувальників гандболу. Зокрема, мова піде про процес виготовлення м’ячів, їхні різновиди та інші вагомі аспекти.
Як виробляють гандбольні м’ячі?
Кожен гандбольний м’яч складається з трьох частин. Зовнішній шар поєднує у собі 32 панелі, які сплітаються завдяки ручному або машинному зшиванню. У виробництві використовуються спеціальні нитки, які забезпечують надійність з’єднання деталей, але при цьому не пошкоджують сам матеріал під час навантажень. Виробництво здійснюється завдяки шкіряним компонентам або поліуретану. Внутрішня частина оболонки може складатися з двох, трьох або чотирьох шарів. Найчастіше використовується лише поліестер або ж його поєднують з бавовною. Подібний підбір матеріалів має забезпечувати надійність, гнучкість та тривалу стійкість для м’ячів. Щодо камери, то для її виготовлення використовують латекс або бутил. Латекс є більш дешевим компонентом, але погано тримає тиск й швидко здувається. У свою чергу, бутил краще зберігає стабільний тиск всередині камери.
Якими є різновиди гандбольних м’ячів?
Розподіл відбувається згідно віку гравців, а його розміри коливаються від 00 до 3.
Розмір 00. Рекомендований для дітей до 6 років. Вага: 200-230 г. Діаметр: 45 см.
Розмір 0. Підходить для хлопчиків та дівчат від 6 до 8 років. Його вага складає близько 240-300 г. Діаметр: 48-50 см. Інвентар є зручним для захоплення дитячою рукою.
Розмір 1. Використовується дітьми молодшого шкільного віку (8-12 років). Вага: 290-330 г. Діаметр: 50-52 см.
Розмір 2. Для жіночих змагань від 14 років та чоловічих команд до 16 років. Вага: 325-375 г. Діаметр: 54-56 см. Використовуються для гри та тренувань юнацьких збірних.
Розмір 3. Для чоловіків віком від 16 років. Вага: 425-475 г. Діаметр: 58-60 см.
М'ячі третього розміру використовуються під час проведення професійних змагань. Вони проходять численні тести (коло, округлість, вага, якість відскоку) та повинні мати позначку «IHF Approved» – схвалено Міжнародною федерацією гандболу.
Офіційний м’яч Європейської федерації гандболу
З 2016 року у партнерському статусі з Європейською федерацією гандболу перебуває компанія Select. М’яч Select Ultimate використовується на матчах Ліги чемпіонів, чемпіонату Європи та чемпіонатів низки країн. Select розробляє ексклюзивний та особливий дизайн гандбольного м'яча Select Ultimate для кожного турніру.
Інші популярні моделі м’ячів Select
Наша компанія має велику лінійку гандбольних м’ячів, які підійдуть як для тренувань, так і для матчів на різному рівні. Ми ж поговоримо про декілька найпопулярніших моделей, окрім вже згаданого Ultimate.
Select Solera – м’яч, який виготовлений з щільної та м’якої штучної тканини. Його нова конструкція забезпечує чудову м’якість та покращене зчеплення. Чудово лежить у руці як за допомогою використання смоли, так і без неї.
Select Maxi Grip 2.0. 2017 року його попередник став певним ноу-хау у сфері гандболу. Це був перший липкий м’яч. Він додає абсолютно нові можливості для гандболу завдяки унікальній липкій поверхні, яка забезпечує відмінне зчеплення з м'ячем без використання мастики. М'яч відповідає основним вимогам тренерів і гравців у всіх вікових групах, а також зменшує кількість роботи під час прибирання підлоги. Поверхня Maxi Grip є липкою, коли ви ловите м'яч, а коли ви його кидаєте, рука залишається чистою без слідів клею. Maxi Grip не залишає слідів не тільки на руках, а й на підлозі спортивних майданчиків.
Яку смолу для м’ячів обрати?
Тим не менш, якщо ви прагнете використовувати звичні технології для забезпечення «липкості» м’яча, то потрібно використовувати спеціальну смолу. У лінійці Select можна знайти смолу Profcare, яка є одним з лідерів у своїй категорії. Завдяки ній м’яч ідеально прилипатиме до ваших рук, а її видалення буде легшим у порівнянні з іншими продуктами. Обирайте товари компанії Select, щоб отримувати справжнє задоволення від гри у гандбол!