Ваше повідомлення успішно відправлено!

Форма зв'язку
Перевірка товару на аутентичність Введений код товару:

У зв’язку з продажем контрафактної продукції бренду на території України, всі оригінальні вироби TM Select з 01.02.2016 р. маркуються фірмовою голограмою. Для перевірки оригінальності продукту внесіть код, що розміщений на голографічному елементі та натистніть

У зв’язку з продажем контрафактної продукції бренду на території України, всі оригінальні вироби TM Select з 01.02.2016 р. маркуються фірмовою голограмою. Для перевірки оригінальності продукту внесіть код, що розміщений на голографічному елементі та натистніть

У зв’язку з продажем контрафактної продукції бренду на території України, всі оригінальні вироби TM Select з 01.02.2016 р. маркуються фірмовою голограмою. Для перевірки оригінальності продукту внесіть код, що розміщений на голографічному елементі та натистніть

У зв’язку з продажем контрафактної продукції бренду на території України, всі оригінальні вироби TM Select з 01.02.2016 р. маркуються фірмовою голограмою. Для перевірки оригінальності продукту внесіть код, що розміщений на голографічному елементі та натистніть

Як вибрати воротарські рукавиці Select?

10.06.2016

Існують різні розміри рукавичок. Починаючи з 0 розміру для юних воротарів і закінчуючи 12 розміром для дорослих. Відповідність розміру - один з найбільш важливих параметрів, який потрібно враховувати, вибираючи воротарські рукавиці. Чим тісніше рукавичка лежить на руці, тим більше навантаження лягає на шви. Занадто великим розмір вважається тоді, коли рукавичка рухається на руці і зап'ясті занадто вільно. Це може призвести до її сповзання з руки під час ловлі м'яча. Якщо рукавиця трохи тісна, то це допоможе уникнути розтягнень пальців, але тоді ускладнюється ловля футбольного м'яча.

Тип крою

Головне - це те, наскільки зручно рукавиця буде лежати на вашій руці, як ви будете її відчувати. Є декілька факторів, які на це впливають. Перший з них - це крій. Воротарські рукавички можна розділити на кілька типів за кроєм. Основні типи наступні:

Flat Cut

Долоня зроблена з цільного латексного шматка. Між долонею і зовнішньою стороною руки приєднуються спеціальні клини, що захищають пальці від розтягнень. Шов у них залишається зовні. Часто рукавичка цього типу забезпечує безліч вільного простору для руху руки.

Roll Finger Cut

Тут не застосовуються захисні клини. Відмітна особливість полягає в тому, що долоня приєднується саме до задньої частини рукавички, не вставляючи клини. Завдяки цьому такі воротарські рукавички щільно і зручно лежать на руці, а відчуття м'яча в них трохи краще. З недоліків можна виділити слабку вентиляцію.

Negative Cut

Рукавичка дуже схожа з рукавичкою Flat Palm. Долоня також зроблена з цільного шматка латексу. Причому між долонею і задньою стороною руки приєднуються особливі клини. Істотна різниця полягає у тому, що шов у неї зроблений всередині, а не зовні. Завдяки цьому вона більш щільно сидить на руці. Такий крій краще тримається на тонких руках, ніж інші традиційні види.

Якщо рукавички потрібні вам для гри у футзал, то в асортименті SELECT є модель для цього виду спорту - 33 FUTSAL LIGA.  У них обрізані пальці для кращого контролю м’яча.

Також існують спеціальні рукавички, які забезпечують захист пальців від розтягування завдяки системі вставок із пластику, вставлених зі зворотнього боку рукавички. Серед моделей SELECT є такі, як 99 HAND GUARD, в який захисні пластини можна зняти, і 34 HAND GUARD, 04 HAND GUARD, в яких незнімний захист. По суті, рукавички можуть вберегти тільки від розтягнень, але не від вивихів або переломів. Використання таких рукавичок юними воротарями не сприяє збільшенню у них техніки і розвитку сили пальців, і тому їх використання є недоцільним, якщо тільки немає попередніх подібних травм. Так що використовувати їх потрібно тільки по мірі необхідності.

Матеріали

Більшість воротарських рукавичок виготовляються з латексної піни, яка забезпечує відмінну амортизацію і зчеплення, але вони служать недовго. Якісні рукавички з латексу після численних контактів з м’ячем почнуть розшаровуватися після першої гри або тренування. Це не залежить від якості, адже така природа латексу, який є м'яким матеріалом. Якщо ви будете купувати більш довговічні рукавички, то буде страждати якість захоплення м'яча. В середньому вони вони використовуються у грі 12-14 разів, після чого вони придатні тільки для тренувань. Можна подовжити термін їх служби, але це залежить від того як ви про них дбаєте, від вашої техніки і поверхні поля. Спеціально для гри на штучному газоні компанія SELECT розробила рукавички 55 EXTRA FORCE GRIP, які виконані з міцного термообробленого латексу. Чим м'якіше латекс, тим краще захоплення, але тоді рукавички зношуються швидше. SELECT пропонує латекс, який включає добавки, що дозволяють робити рукавички м'якими, але більш міцними, наприклад, Dura Grip. Цей вид латексу представляє компроміс між довговічністю і якістю захоплення футбольного м'яча.

Рукавички з сітчастими вставками використовують в спекотних погодних умовах, бо вони забезпечують хорошу повітропроникність. Вони дуже легкі і саме тому деякі воротарі віддають перевагу їм.

Рукавички з водонепроникних матеріалів залишаються сухими і легкими при поганих погодних умовах.

Тип рукавиць

Вибір типу рукавичок повинен бути обумовлений погодними умовами, в яких вам доведеться грати. При цьому, потрібно вибирати не тільки ті, які найбільше відповідають погоді, а й забезпечують найбільший комфорт для вашої руки.

На сьогоднішній день SELECT пропонує величезний вибір типів латексу для рукавичок - для різних погодних умов, типів полів і т.п. При виборі латексу потрібно враховувати наступні фактори:

Рівень гри. Потрібно вибирати воротарські рукавиці виходячи з рівня гри. Для гри на більш кваліфікованому рівні потрібно використовувати більш дорогі рукавички вищої якості, а для дітей варто обрати щось зі спеціалізованих моделей: 04 HAND GUARD, 03 YOUTH, 88 KIDS.

Погодні умови. Перед грою обов'язково треба злегка зволожувати рукавички, які призначені для гри в суху погоду. Під час дощу потрібно використовувати тільки ті, які призначені для гри в сиру погоду. Рукавички для футзалу і штучних покриттів зволожувати не потрібно, оскільки це зробить їх слизькими.

Тип поля. Безліч ігор зараз проводяться на штучних полях. Оскільки на таких полях рукавички служать дуже нетривалий час, то при їхньому виборі треба враховувати фактор поля.

Догляд і зберігання

Після тренування мийте латекс водою кожен раз. Бруд висушує м'який липкий і пористий латекс в покриту кіркою тверду поверхню. Токсичні речовини, які виділяються під час випаровувань, також можуть з часом висушувати рукавичку. Тому мийте їх теплою водою після кожної гри, щоб видалити бруд і піт. Злегка їх вичавіть, щоб видалити зайву вологу. Але ні в якому разі не викручуйте оскільки це може пошкодити шви. Якщо рукавички надто брудні, можете використовувати трохи м’якодіючого миючого засобу. Сохнути воротарські рукавиці повинні природним способом. Ніколи не прискорюйте цей процес за допомогою обігрівальних приладів або сонця, оскільки це викличе сухість рукавичок і їхню крихкість. У чистих рукавичках м'яч ловиться набагато краще, ніж коли на них є пил або бруд.

Зберігайте рукавички належним чином. Після матчу не кидайте їх у сумку до початку наступної гри, а просто протирайте від пилу і бруду вологою серветкою або чим-небудь подобнім, якщо вони не сильно забруднилися. Якщо гра повинна відбутися завтра, тоді витріть бруд з рукавички за допомогою вологого рушника. Але ні в якому разі не мийте їх оскільки через день вони можуть бути дуже вологі. Просто оберніть їх у вологий рушник і залиште на ніч. Не зберігайте їх більше одного дня в такому стані, оскільки вони почнуть видавати запах і збільшаться у розмірах. Під час зберігання не допускайте, щоб вони торкалися одна одної. Оскільки вони можуть злипнутися і латекс розшарується, коли ви будете їх роз'єднувати. Найбільш надійним місце для зберігання рукавичок є сумка.

Також ми вирішили звернутися до трьох воротарів-професіоналів, щоб отримати практичні поради з урахуванням нюансів тих видів спорту, у яких вони виступають.

Віталій Сидоренко, гравець збірної України з пляжного футболу, найкращий воротар Кубка європейських чемпіонів 2015/16

Як на мене, то найголовніше, щоб рукавиці ідеально сиділи по руці і не були ані замалими, ані завеликими. Це залежить від обраного розміру. Для тренувань зручніші щільні рукавиці, а для виступів у пляжному футболі мені треба, щоб краще відчувалося щеплення з м’ячем, тому вони мають бути більш тонкими і легкими. Загалом то кожен голкіпер обирає те, що йому зручно.

У пляжному футболі найголовніше, щоб пісок не прилипав до латексу і легко струшувався. Бо якщо пісок буде на рукавичках, то буде погане зчеплення. Також треба, щоб рука всередині не пітніла, що також унеможливить прилипання піску. Треба щоб рукавиці були більш-менш сухі.

В основному у пляжний футбол я граю у тих самих рукавицях, що і в футбол.

Щодо захисних пластин, то грати у пляжний футбол з ними точно незручно – це не вітається. Вони можуть бути корисні хіба що в тренуваннях, коли проводиться ударна робота і завдаються достатньо сильні удари. Вони обмежують рух суглобів, тому такі рукавиці для мене не рукавиці. Є рукавиці у яких пластини виймаються, але навіть у тренуваннях на піску немає гарматних пострілів та й м’яч полегше. Саме тому я не впевнений, що у пляжному футболі є необхідність у таких рукавицях. У великому футболі сенс може бути, але це залежатиме від звичок воротаря. Можливо комусь це ще й якусь психологічну впевненість додає, але особисто мені некомфортно грати в рукавицях із додатковим захистом. Наскільки я розумію, то чим більше латексу, тим краще щеплення і його має бути у складі не менше 80%. Крім того, завдяки цьому вони будуть міцніші і служитимуть довше.

Ірина Мельничук, воротар «Біличанки-НПУ» та жіночої збірної України з футзалу

Я неодноразово користувалася рукавицями SELECT. Вони мені подобаються тим, що добре припасовуються до руки і хорошої якості, бо їх вистачало майже на повний сезон, а то у моделей багатьох інших фірм частина долоні рукавичок досить швидко починала кришитися. Також у датської фірми варто відзначити широкий асортимент моделей, так що можна підібрати собі пару на будь-який випадок.

Не варто брати великий розмір - вони мають бути по руці, щоб воротар міг відчувати м’яч. Це дуже важливо, коли виконуєш такий технічний прийом, як кидок м’яча, бо якщо рукавиця завелика, то це надзвичайно важко робити. Але, все ж, вони мають бути трошки вільні.

Щодо «кісточок», то я завжди беру рукавиці без них, бо мені так зручніше. З одного боку добре, що коли відбиваєш м’яч, то немає навантаження на пальці, але з іншого, є певні технічні нюанси, тож краще брати рукавиці без них.

В нашій країні мати декілька пар рукавиць дуже економічно невигідно. Особисто я граю і тренуюся в одних і тих самих. В кожних рукавицях відчуваєш м’яч по-різному, тож якщо граєш в одних, а тренуєшся в інших, то треба час, щоб звикнути до кожної пари. Саме тому я завжди використовую одну пару, бо до них звикаєш, як і до взуття. Тим паче, якщо звик, то на гру краще нічого не змінювати. Перу їх вручну, бо прання в машині шкодить їхній поверхні і вони швидко псуються. Не можна їх сушити на батареї, а тільки при кімнатній температурі, бо структура рукавичок псується і вони дуже швидко рвуться.

Рустам Худжамов, воротар «Іллічівця», екс-гравець національної збірної України

Я уже багато років вибираю крій Roll Finger Cut. Головна порада – прийти в крамницю і перевірити зручно вам чи ні. Необхідно позгинати пальці, перевірити бовтаються рукавиці чи ні, подивитися як вони сидять. Особисто мені подобається, щоб рукавиця сиділа більш щільно і була хороша застібка, яка б не дозволяла їй рухатися. А взагалі, скільки людей – стільки й рук, тож є багато різних нюансів.

Думаю, що у молодих футболістів зараз не так багато грошей і на перший план виходить те, щоб рукавиць вистачило на довго, тому мабуть треба обирати з міцним латексом. Коли перед грою поливається поле, то зрозуміло, що варто одягати рукавиці для мокрої погоди і в них відчуваєш себе впевненіше. Зараз не ті часи, як колись, і можна підібрати рукавиці під будь-які погодні умови.

Хочу наголосити, що головне - не прати рукавиці з милом, не сушити на сонці і батареї. З власного досвіду можу сказати, що це їх «вбиває» за один раз.

Тренуюся я в іншій парі. Обираю такі, що вже не дуже придатні для матчів, наприклад, потерті, або ж такі, про які точно знаю, що вони довго прослужать.

Колись давно на ринку з’явилася перша модель із захистом пальців. Мені її подарував В’ячеслав Кернозенко. Я тоді був зовсім молодим і він нам з другом подарував рукавиці. От мені і випали із захистом пальців. В принципі м’ячі зараз так летять, що змінюють траєкторію і такі рукавиці допомагають. Правда я їх вже давно не використовую, бо мені в них незвично – не те відчуття м’яча. До того ж я не люблю, щоб пальці були настільки знерухомлені. Найчастіше використовую рукавиці для гри при мокрій погоді, бо мені часто так випадає грати, та й вони добре тримають м’яч на будь-якому покритті.

 

Прес-служба Select Sport Україна

Поділитися в соц. мережах